Grafika

Jak przygotowujemy się do Świąt Bożego Narodzenia

Wigilia i Sylwester to dla dużej ilości osób okres intensywniej pracy i wielkich przygotowań, jaki najczęściej spędzamy w kuchni szykując smakowite posiłki i przekąski. Cały dom wypełnia świąteczny nastrój i zapachy domowych wypieków. Szykujemy ciasta, ciasteczka i inne słodkie przysmaki. A wśród nich, w każdej praktycznie rodzinie, królują pierniczki. Potem wspólnie ubieramy choinkę. Przyozdabiamy ją kolorowymi światełkami, bombkami i innymi choinkowymi ozdobami z drewna, słomy czy papieru. Na koniec rozkładamy złoty lub srebrny łańcuch A pod choinką układamy prezenty dla najbliższych. Teraz już tylko czekamy aż przyjdą goście i zabłyśnie pierwsza gwiazdka.

W zależności od upodobań, ale oraz zgodnie z tradycją przygotowujemy wigilijne posiłki. Menu zależy od regionu czy województwa, w którym mieszkamy. Tradycyjnie tych potraw jest dwanaście. Barszcz czerwony z uszkami, karp smażony, duszony czy w galarecie, groch z kapustą, kapusta z grzybami lub łazanki z kapustą, zupa grzybowa, żurek, pierogi z kapustą bądź grzybami, kutia, kluski z makiem, śledzie, kompot z suszonych owoców. Z wypieków oprócz pierniczków i kruchych ciasteczek, najpopularniejszy jest makowiec, serniki orzechowiec.

Kilka dni przed przyjęciem gości zwykle urządzamy wielkie przedświąteczne sprzątanie, w którym biorą udział wszyscy domownicy. Takie porządki robi się tylko raz czy dwa do roku. Wyciągamy Świąteczną zastawę, wartościową ceramiczną wazę, talerze, sztućce, ozdobne szkło. Kieliszki na wino oraz literatki. Rzeczy, których nie używamy na co dzień i jakie cały rok leżą schowane gdzieś w szafie czekając na wyjątkową okazję. Wszystko musi być nienaganne, tak jak te święta.

Pamiętajmy jednak, że spośród wszystkich tych rzeczy: przygotowań, wypieków, porządków oraz prezentów, najistotniejsze jest to aby spędzić ten magiczny okres razem z najbliższymi. aby zatrzymać się na chwilę, oderwać od pracy i odłożyć na bok codzienne zmartwienia. Poświęćmy te święta naszym bliskim oraz nam samym.
Pokoju ducha, radosnych Świąt Bożego narodzenia i pomyślnego Nowego Roku życzy hurtownia AGD MiK i producent AGD Alda.

Tagi: karp w galarecie, święta bożego narodzenia, menu wigilijne, przygotowania świąteczne, boże narodzenie

Wpisy w tej kategorii: Znajomi i rodzina

Domowy podział obowiązków – to się sprawdza


Tradycyjny model rodziny jest nadal w Polsce najbardziej popularny. Zgodnie z podziałem obowiązków, który on wyznacza, to mężczyzna jest odpowiedzialny..

Wiadomości z sieci

Pierwsza kąpiel
Przez całe dziewięć miesięcy naturalnym środowiskiem życia naszego maluszka jest woda w łonie matki. Nic więc dziwnego,..
Skóra pod specjalnym nadzorem
Podczas ciąży w ciele kobiet zachodzi wiele istotnych zmian. Dlatego tak ważne jest odpowiednie dbanie o całe ciało. Na..
Letni piknik
Wakacje to nie tylko dłuższe wyjazdy czy urlopy, ale też weekendy oraz popołudnia, które możemy miło spędzić w..
Domowe pieczenie chleba
Domowe pieczenie chleba przez część osób traktowane jest jako hobby, dla innych jest to coś zupełnie zwyczajnego, tak jak..
Pełna wdzięku w karnawale za sprawą bielizny
Elegancka i zmysłowa bielizna powinna być dla Ciebie prawdziwą tajną bronią w okresie karnawału. Dzięki niej będziesz..
Bielizna dla kobiet w ciąży
Jak wiadomo samopoczucie kobiety w czasie ciąży jest niezwykle ważne. Dobór odpowiedniej bielizny ciążowej sprawi, że..
Ten serwis korzysta z ciasteczek Cookies aby działać poprawnie. Więcej informacji. Rozumiem