Grafika

Kosmetyki dla naszego dziecka

Należy pamiętać, aby nie przesadzać z ilością stosowanych kosmetyków u dzieci. Należy zachować umiar szczególnie w przypadku kremów chroniących przed odparzeniami. Przesadzenie z tym kosmetykiem doprowadzi do tego, że skóra dziecka zbytnio przyzwyczai się do kosmetyku i w razie odparzeń ciężko będzie je wyleczyć. Dobrze, jeśli kosmetyki dla dzieci zawierają glicerynę, aminokwasy bądź mocznik- te składniki odpowiadają za prawidłowe nawilżenie skóry. Ważne są również substancje aktywne o właściwościach przeciwzapalnych i regeneracyjnych jak D-pantenol, alantoina, rumianek, tlenek cynku, czy pozyskiwana z pestek dyni cucurbityna. Należy pamiętać, aby wszystkie kosmetyki przeznaczonego do pielęgnacji wrażliwej skóry dziecka były tej samej marki- wówczas w przypadku alergii zmienimy kosmetyki na inną markę. W przypadku stosowania kosmetyków różnych firm jednocześnie ciężko dojść, na kosmetyk której firmy dziecko ma alergię.

Aby zapobiec wysuszeniu skóry u dzieci zaleca się stosowanie kosmetyków wzmacniających funkcje ochronne skóry. W ich kładzie powinny się znaleźć ceramidy, trójglicerydy kwasu kaprylowego, lanolina, wazelina, oleje roślinne- jojoba, sojowy, bądź wiesiołkowy czy ogórecznikowy. Nie można zapominać, że kosmetyk powinien być przeznaczony dla konkretnej grupy wiekowej dziecka.

Najczęściej wybieranymi przez mamy kosmetykami są Johnson' s Baby, Nivea Baby, Ziaja, Bambino i Babydream. Po kąpieli warto nawilżyć skórę dziecka odpowiednim balsamem tej samej marki. Polecane jest również stosowanie specjalnych pudrów. Nie należy wybierać kosmetyków silnie pachnących- mogą one podrażnić wrażliwą skórę dziecka. Produkt, który wcieramy w skórę dziecka powinien być hipoalergiczny. Dzieciom cierpiącym na atopowe zapalenie skóry zaleca się kremy chroniące przed odparzeniami zawierające bio-wiesiołek i bio-wosk pszczeli. Są to kosmetyki ekologiczne i znakomicie odżywiają podrażnioną skórę dzieci.

Skóra małych dzieci jest niezwykle delikatna i skłonna do podrażnień. Szybko ulega przesuszeniu w związku z czym wymaga specjalistycznej pielęgnacji, która ma na celu ochronę i odpowiednie natłuszczenie skóry, ukojenie podrażnień a także intensywne nawilżenie.

Słowa kluczowe: Bambino, kosmetyki ochronne dla niemowląt, kosmetyki, Ziaja, Nivea Baby

Wpisy w tej kategorii: Zdrowie, moda i uroda

Kosmetyki dla dzieci do kąpieli


Wszystkie kosmetyki przeznaczone dla dzieci mają delikatne składniki myjące, które nie uczulają wrażliwej i cienkiej skóry niemowląt, doskonale ją za..

Bielizna dla przyszłej mamy


Staniki dla kobiet w ciąży wykonuje się z przyjaznej ciału tkaniny, która nie powoduje podrażnień. Jak wiadomo samopoczucie kobiety w czasie ciąży..

Jesteś w ciąży - zadbaj o swoją skórę


Dla większości dziewczyn wygląd zewnętrzny odgrywa wyjątkowo ważną rolę. Też oraz przyszłe mamy chciałby pięknie się prezentować, zarówno w..

Aktualności RSS

Bielizna dla kobiet w ciąży
Jak wiadomo samopoczucie kobiety w czasie ciąży jest niezwykle ważne. Dobór odpowiedniej bielizny ciążowej sprawi, że..
Skóra pod specjalnym nadzorem
Podczas ciąży w ciele kobiet zachodzi wiele istotnych zmian. Dlatego tak ważne jest odpowiednie dbanie o całe ciało. Na..
Kosmetyki do kąpieli dla niemowląt
Wszystkie kosmetyki przeznaczone dla dzieci mają delikatne składniki myjące, które nie uczulają wrażliwej i cienkiej skóry..
Zdrowa dieta przyszłej mamy
Kobiety w ciąży, które przygotowują się do macierzyństwa najczęściej słyszą m.in. od swoich bliskich, że „powinny..
Jak do picia czystka podejść z głową
Czystek to zioło, które w odpowiedni sposób stosowane doskonale poprawia działanie układu immunologicznego. Zawiera on..
Domowe pieczenie chleba
Domowe pieczenie chleba przez część osób traktowane jest jako hobby, dla innych jest to coś zupełnie zwyczajnego, tak jak..
Ten serwis korzysta z ciasteczek Cookies aby działać poprawnie. Więcej informacji. Rozumiem