Grafika

Kosmetyki dla dzieci do kąpieli

Skóra zdrowego maluszka nie wymaga wielu środków pielęgnacyjnych. Do kąpieli należy jednak wybierać tylko i wyłącznie kosmetyki przeznaczonych do pielęgnacji niemowląt.

Nie można kapać dziecka w środkach przeznaczonych dla dorosłych. Mają one nieodpowiednie dla skóry dziecka pH, a zawarte w takich płynach substancje mogą powodować podrażnienia delikatnej skóry niemowlaka. Jako preparat do kąpieli może służyć zarówno żel jak i mydełko przeznaczone dla niemowląt. Należy pamiętać, aby kosmetyk był hipoalergiczny i nie miał silnych substancji zapachowych. Silnie pachnący kosmetyk może zawierać substancje podrażniające delikatną skórę maluszka. Nie trzeba sięgać po drogie kosmetyki. W kąpieli znakomicie sprawdzą się drogeryjne mydełka dla niemowlaka w cenie niespełna 2 zł za kostkę. Drogi kosmetyk wcale nie musi być lepszy od tańszego. Wszystko jednak zależy od skóry dziecka. Należy pamiętać, aby nie kąpać niemowlaka w roztworze nadmanganianu potasu. Jeżeli stosujemy po kąpieli balsam nawilżający należy pamiętać, aby był z tej samej firmy co mydełko czy żel do kąpieli. Wówczas, jeśli dziecko dostanie ewentualnej wysypki, wiemy jaka marka je uczula. W przeciwnym wypadku- przy zakupie kosmetyków różnych firm, czas dochodzenia do faktu, który kosmetyk dziecko uczula, zajmuje dużo czasu, a odstawienie nieodpowiedniego kosmetyku może tylko zaognić sytuację. Znakomitym rozwiązaniem podczas kąpieli niemowląt są również żele 2w1- takim żelem można myć nie tylko ciało, ale i włosy dziecka- rozwiązanie jest bardzo ekonomiczne, a kobieta nie musi mieć pod ręką masy kosmetyków. Dzięki temu kąpiel będzie wygodniejsza i szybsza.

Największym zainteresowaniem wśród mam cieszą się obecnie produkty do kąpieli niemowląt firm Nivea Baby, Johnson' s Baby, Bambino, Ziaja, Babydream, Linomag czy Oilatum. Wszystkie są przeznaczone dla dzieci i mają delikatne składniki myjące, które nie uczulają wrażliwej i cienkiej skóry niemowląt, doskonale ją za to nawilżają i odżywiają.

Frazy: kosmetyki do kąpieli, kąpiel niemowląt, delikatne kosmetyki, kosmetyki dla dzieci, kosmetyki dla niemowląt

Informacje w kategorii: Zdrowie, moda i uroda

Kosmetyki dla naszego dziecka


Należy pamiętać, aby nie przesadzać z ilością stosowanych kosmetyków u dzieci. Należy zachować umiar szczególnie w przypadku kremów chroniących..

Bielizna dla przyszłej mamy


Staniki dla kobiet w ciąży wykonuje się z przyjaznej ciału tkaniny, która nie powoduje podrażnień. Jak wiadomo samopoczucie kobiety w czasie ciąży..

Jesteś w ciąży - zadbaj o swoją skórę


Dla większości dziewczyn wygląd zewnętrzny odgrywa wyjątkowo ważną rolę. Też oraz przyszłe mamy chciałby pięknie się prezentować, zarówno w..

Z sieci

Pełna wdzięku w karnawale za sprawą bielizny
Elegancka i zmysłowa bielizna powinna być dla Ciebie prawdziwą tajną bronią w okresie karnawału. Dzięki niej będziesz..
Letni piknik
Wakacje to nie tylko dłuższe wyjazdy czy urlopy, ale też weekendy oraz popołudnia, które możemy miło spędzić w..
Ciążowa moda
Ciąża to dla kobiety piękny, ale również trudny czas. Wiąże się z wieloma niedogodnościami natury fizycznej, ale..
Bielizna dla kobiet w ciąży
Jak wiadomo samopoczucie kobiety w czasie ciąży jest niezwykle ważne. Dobór odpowiedniej bielizny ciążowej sprawi, że..
Kosmetyki dla dzieci
Należy  pamiętać, aby nie przesadzać z ilością stosowanych kosmetyków u dzieci. Należy zachować umiar szczególnie..
Jak do picia czystka podejść z głową
Czystek to zioło, które w odpowiedni sposób stosowane doskonale poprawia działanie układu immunologicznego. Zawiera on..
Ten serwis korzysta z ciasteczek Cookies aby działać poprawnie. Więcej informacji. Rozumiem