Grafika

Kosmetyki dla dzieci do kąpieli

Skóra zdrowego maluszka nie wymaga wielu środków pielęgnacyjnych. Do kąpieli należy jednak wybierać tylko i wyłącznie kosmetyki przeznaczonych do pielęgnacji niemowląt.

Nie można kapać dziecka w środkach przeznaczonych dla dorosłych. Mają one nieodpowiednie dla skóry dziecka pH, a zawarte w takich płynach substancje mogą powodować podrażnienia delikatnej skóry niemowlaka. Jako preparat do kąpieli może służyć zarówno żel jak i mydełko przeznaczone dla niemowląt. Należy pamiętać, aby kosmetyk był hipoalergiczny i nie miał silnych substancji zapachowych. Silnie pachnący kosmetyk może zawierać substancje podrażniające delikatną skórę maluszka. Nie trzeba sięgać po drogie kosmetyki. W kąpieli znakomicie sprawdzą się drogeryjne mydełka dla niemowlaka w cenie niespełna 2 zł za kostkę. Drogi kosmetyk wcale nie musi być lepszy od tańszego. Wszystko jednak zależy od skóry dziecka. Należy pamiętać, aby nie kąpać niemowlaka w roztworze nadmanganianu potasu. Jeżeli stosujemy po kąpieli balsam nawilżający należy pamiętać, aby był z tej samej firmy co mydełko czy żel do kąpieli. Wówczas, jeśli dziecko dostanie ewentualnej wysypki, wiemy jaka marka je uczula. W przeciwnym wypadku- przy zakupie kosmetyków różnych firm, czas dochodzenia do faktu, który kosmetyk dziecko uczula, zajmuje dużo czasu, a odstawienie nieodpowiedniego kosmetyku może tylko zaognić sytuację. Znakomitym rozwiązaniem podczas kąpieli niemowląt są również żele 2w1- takim żelem można myć nie tylko ciało, ale i włosy dziecka- rozwiązanie jest bardzo ekonomiczne, a kobieta nie musi mieć pod ręką masy kosmetyków. Dzięki temu kąpiel będzie wygodniejsza i szybsza.

Największym zainteresowaniem wśród mam cieszą się obecnie produkty do kąpieli niemowląt firm Nivea Baby, Johnson' s Baby, Bambino, Ziaja, Babydream, Linomag czy Oilatum. Wszystkie są przeznaczone dla dzieci i mają delikatne składniki myjące, które nie uczulają wrażliwej i cienkiej skóry niemowląt, doskonale ją za to nawilżają i odżywiają.

Tagi: kosmetyki do kąpieli, kąpiel niemowląt, delikatne kosmetyki, kosmetyki dla dzieci, kosmetyki dla niemowląt

Wpisy w tej kategorii: Zdrowie, moda i uroda

Kosmetyki dla naszego dziecka


Należy pamiętać, aby nie przesadzać z ilością stosowanych kosmetyków u dzieci. Należy zachować umiar szczególnie w przypadku kremów chroniących..

Bielizna dla przyszłej mamy


Staniki dla kobiet w ciąży wykonuje się z przyjaznej ciału tkaniny, która nie powoduje podrażnień. Jak wiadomo samopoczucie kobiety w czasie ciąży..

Jesteś w ciąży - zadbaj o swoją skórę


Dla większości dziewczyn wygląd zewnętrzny odgrywa wyjątkowo ważną rolę. Też oraz przyszłe mamy chciałby pięknie się prezentować, zarówno w..

Aktualności RSS

Jak dbać o skórę w trakcie ciąży
Dla większości pań wygląd zewnętrzny odgrywa niezwykle znaczącą rolę. Także oraz przyszłe mamy chciałby ładnie się..
Jak do picia czystka podejść z głową
Czystek to zioło, które w odpowiedni sposób stosowane doskonale poprawia działanie układu immunologicznego. Zawiera on..
Skóra pod specjalnym nadzorem
Podczas ciąży w ciele kobiet zachodzi wiele istotnych zmian. Dlatego tak ważne jest odpowiednie dbanie o całe ciało. Na..
Ciążowa moda
Ciąża to dla kobiety piękny, ale również trudny czas. Wiąże się z wieloma niedogodnościami natury fizycznej, ale..
Kosmetyki dla dzieci
Należy  pamiętać, aby nie przesadzać z ilością stosowanych kosmetyków u dzieci. Należy zachować umiar szczególnie..
Wypowiadamy walkę rozstępom
Rozstępy to zmora wielu kobiet, która dotyka je bez względu na wiek, wagę czy też kondycję. Najczęściej zmagają się z..
Ten serwis korzysta z ciasteczek Cookies aby działać poprawnie. Więcej informacji. Rozumiem