Grafika

Monitoring w przedszkolach

Wybór monitorowanych przedszkoli bez wątpienia warto polecić tym rodzicom, którzy będą spokojniejsi wiedząc, co dzieje się z ich dzieckiem w trakcie pobytu w przedszkolu. Monitoring w przedszkolach to rozwiązanie, które pojawiło się w polskich placówkach już kilka lat temu, jednak początkowo skorzystało z niego niewiele przedszkoli. Część wychowawców uważa bowiem, że ciągłe monitorowanie jest stresujące, co utrudnia wykonywanie pracy. Mimo to, coraz większa liczba dyrektorów decyduje się na zastosowanie kamer, ze względu na prośby rodziców. Warto zauważyć, że obserwacja tego, co dzieje się w przedszkolu, możliwa jest dopiero po zalogowaniu się w odpowiednim systemie. Rodzice nie muszą zatem obawiać się, że obcy ludzie będą oglądać ich dzieci. Zazwyczaj nawet przeciwnicy monitoringu w przedszkolach, po jakimś czasie przekonują się do niego, dostrzegając związane z tym zalety. Przede wszystkim rodzice mogą upewnić się, że ich dzieci są bezpieczne i nie dzieje im się żadna krzywda. Mają także możliwość przekonać się, w jaki sposób wychowawcy radzą sobie z różnymi problemami, co zwiększa ich wiedzę z zakresu pedagogiki. Obserwacja pracy wychowawców pozwala też na ustalenie jednakowych zasad, jakich dziecko będzie musiało przestrzegać zarówno w domu, jak i w przedszkolu. Sami pracownicy mają natomiast większą motywację do pracy, a w razie pojawienia się jakichkolwiek problemów, są w stanie wyjaśnić rodzicom sytuację, prezentując zapis z kamery. Istnieją przedszkola, w których skorzystanie z nagrań możliwe jest właśnie tylko w takich szczególnych przypadkach, natomiast rodzice nie mają możliwości ciągłej obserwacji wydarzeń poprzez Internet.

Każdy rodzic chciałby mieć pewność, że jego dziecko, podczas przebywania w przedszkolu, jest całkowicie bezpieczne i ma zapewnione dobre warunki do rozwoju. Zazwyczaj jednak, wybierając przedszkole, można polegać wyłącznie na opiniach uzyskanych od innych rodziców, które mogą okazać się mylące. To właśnie z tych powodów tak dużą popularnością cieszy się monitoring w przedszkolach.

Tagi: monitoring w przedszkolach, monitoring dziecka, kamery w przedszkolach, przedszkola z monitoringiem, przedszkola z kamerą

Artykuły w kategorii: Wychowanie i bezpieczeństwo dziecka

Domowe zabezpieczenia


Narodziny w rodzinie dziecka to zawsze jest spora rewolucja. Pojawia się w związku z tym wiele obaw, także tych związanych z jego bezpieczeństwem...

Jak wybrać najlepsze zajęcia dodatkowe


Zajęcia dodatkowe, które wybieramy dla naszych dzieci, spełniają w ich życiu naprawdę ogromną rolę. Pozwalają rozwijać zainteresowania, poprawiają i..

Informacje RSS

Pierwsza kąpiel
Przez całe dziewięć miesięcy naturalnym środowiskiem życia naszego maluszka jest woda w łonie matki. Nic więc dziwnego,..
Skóra pod specjalnym nadzorem
Podczas ciąży w ciele kobiet zachodzi wiele istotnych zmian. Dlatego tak ważne jest odpowiednie dbanie o całe ciało. Na..
Letni piknik
Wakacje to nie tylko dłuższe wyjazdy czy urlopy, ale też weekendy oraz popołudnia, które możemy miło spędzić w..
Domowe pieczenie chleba
Domowe pieczenie chleba przez część osób traktowane jest jako hobby, dla innych jest to coś zupełnie zwyczajnego, tak jak..
Pełna wdzięku w karnawale za sprawą bielizny
Elegancka i zmysłowa bielizna powinna być dla Ciebie prawdziwą tajną bronią w okresie karnawału. Dzięki niej będziesz..
Bielizna dla kobiet w ciąży
Jak wiadomo samopoczucie kobiety w czasie ciąży jest niezwykle ważne. Dobór odpowiedniej bielizny ciążowej sprawi, że..
Ten serwis korzysta z ciasteczek Cookies aby działać poprawnie. Więcej informacji. Rozumiem