Grafika

Monitoring w przedszkolach

Wybór monitorowanych przedszkoli bez wątpienia warto polecić tym rodzicom, którzy będą spokojniejsi wiedząc, co dzieje się z ich dzieckiem w trakcie pobytu w przedszkolu. Monitoring w przedszkolach to rozwiązanie, które pojawiło się w polskich placówkach już kilka lat temu, jednak początkowo skorzystało z niego niewiele przedszkoli. Część wychowawców uważa bowiem, że ciągłe monitorowanie jest stresujące, co utrudnia wykonywanie pracy. Mimo to, coraz większa liczba dyrektorów decyduje się na zastosowanie kamer, ze względu na prośby rodziców. Warto zauważyć, że obserwacja tego, co dzieje się w przedszkolu, możliwa jest dopiero po zalogowaniu się w odpowiednim systemie. Rodzice nie muszą zatem obawiać się, że obcy ludzie będą oglądać ich dzieci. Zazwyczaj nawet przeciwnicy monitoringu w przedszkolach, po jakimś czasie przekonują się do niego, dostrzegając związane z tym zalety. Przede wszystkim rodzice mogą upewnić się, że ich dzieci są bezpieczne i nie dzieje im się żadna krzywda. Mają także możliwość przekonać się, w jaki sposób wychowawcy radzą sobie z różnymi problemami, co zwiększa ich wiedzę z zakresu pedagogiki. Obserwacja pracy wychowawców pozwala też na ustalenie jednakowych zasad, jakich dziecko będzie musiało przestrzegać zarówno w domu, jak i w przedszkolu. Sami pracownicy mają natomiast większą motywację do pracy, a w razie pojawienia się jakichkolwiek problemów, są w stanie wyjaśnić rodzicom sytuację, prezentując zapis z kamery. Istnieją przedszkola, w których skorzystanie z nagrań możliwe jest właśnie tylko w takich szczególnych przypadkach, natomiast rodzice nie mają możliwości ciągłej obserwacji wydarzeń poprzez Internet.

Każdy rodzic chciałby mieć pewność, że jego dziecko, podczas przebywania w przedszkolu, jest całkowicie bezpieczne i ma zapewnione dobre warunki do rozwoju. Zazwyczaj jednak, wybierając przedszkole, można polegać wyłącznie na opiniach uzyskanych od innych rodziców, które mogą okazać się mylące. To właśnie z tych powodów tak dużą popularnością cieszy się monitoring w przedszkolach.

Tagi: monitoring w przedszkolach, monitoring dziecka, kamery w przedszkolach, przedszkola z monitoringiem, przedszkola z kamerą

Informacje w kategorii: Wychowanie i bezpieczeństwo dziecka

Domowe zabezpieczenia


Narodziny w rodzinie dziecka to zawsze jest spora rewolucja. Pojawia się w związku z tym wiele obaw, także tych związanych z jego bezpieczeństwem...

Jak wybrać najlepsze zajęcia dodatkowe


Zajęcia dodatkowe, które wybieramy dla naszych dzieci, spełniają w ich życiu naprawdę ogromną rolę. Pozwalają rozwijać zainteresowania, poprawiają i..

Z sieci

Kosmetyki do kąpieli dla niemowląt
Wszystkie kosmetyki przeznaczone dla dzieci mają delikatne składniki myjące, które nie uczulają wrażliwej i cienkiej skóry..
Jak dbać o skórę w trakcie ciąży
Dla większości pań wygląd zewnętrzny odgrywa niezwykle znaczącą rolę. Także oraz przyszłe mamy chciałby ładnie się..
Kosmetyki dla dzieci
Należy  pamiętać, aby nie przesadzać z ilością stosowanych kosmetyków u dzieci. Należy zachować umiar szczególnie..
Pierwsza kąpiel
Przez całe dziewięć miesięcy naturalnym środowiskiem życia naszego maluszka jest woda w łonie matki. Nic więc dziwnego,..
Letni piknik
Wakacje to nie tylko dłuższe wyjazdy czy urlopy, ale też weekendy oraz popołudnia, które możemy miło spędzić w..
Wypowiadamy walkę rozstępom
Rozstępy to zmora wielu kobiet, która dotyka je bez względu na wiek, wagę czy też kondycję. Najczęściej zmagają się z..
Ten serwis korzysta z ciasteczek Cookies aby działać poprawnie. Więcej informacji. Rozumiem