Grafika

Domowe zabezpieczenia

Narodziny w rodzinie dziecka to zawsze jest spora rewolucja. Pojawia się w związku z tym wiele obaw, także tych związanych z jego bezpieczeństwem. Oczywiście nie można malucha zabezpieczyć przed wszystkimi zagrożeniami czyhającymi w świecie, ale można przynajmniej zabezpieczyć swój dom tak, by nie był on niebezpieczny dla raczkującego odkrywcy. Z pomocą przychodzą wówczas producenci wszelkiego typu akcesoriów dla niemowlaków, którzy w swojej ofercie posiadają także najróżniejsze zabezpieczenia. Kierować trzeba się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem. Pomocna może być podróż po mieszkaniu na czworaka, by dostrzec wszelkie niebezpieczne miejsca.

Przede wszystkim należy zabezpieczyć te gniazda, przy którym istnieje ryzyko zainteresowania ze strony małych łapek. Ryzyko porażenia prądem istnieje tak naprawdę w momencie, kiedy do środka gniazdka włoży się coś metalowego, ale nie oszukujmy się, takich przedmiotów jest dużo w zasięgu rączek dziecka. W tym przypadku naprawdę koniecznie jest zainwestowanie w specjalne zabezpieczenie do kontaktów. Innym ryzykiem jest możliwość spadnięcia ze schodów. Jeżeli masz takowe w swoim domu albo mieszkaniu, koniecznie kup odpowiednią barierkę. Dla dorosłej osoby jej otwarcie nie jest trudne, ale dziecięce rączki sobie z nią nie poradzą. Koniecznie wybierz produkt atestowany, gdyż tylko taki daje gwarancję skuteczności. Wszelkie leki i środki chemiczne umieść w zamykanych szafkach powieszonych wysoko. Absolutnie nie przelewaj ostrych środków służących do czyszczenia w kolorowe butelki po dziecięcych napojach.

Dobrym pomysłem jest zabezpieczenie szuflad i piekarnika ogranicznikami. Dotyczy to zwłaszcza szafek kuchennych, w których znajduje się nie tylko wiele ostrych i niebezpiecznych przedmiotów, ale które często są ciężkie i grożą bolesnym przytrzaśnięciem paluszków. Rośliny, zwłaszcza o trujących właściwościach, a takie w domach pojawiają się często, trzeba przestawić w miejsce dalekie od rączek dziecka. Zabezpieczenie w postaci postawienia wyżej lub przywiercenia do ściany dotyczy także sprzętu RTV, którego uszkodzenie jest nie tylko bardzo drogie, ale również bardzo niebezpieczne.

Słowa kluczowe: dzieci, wychowanie dzicka, zabezpieczenia przed dziećmi, ochrona dziecka, bezpieczne dziecko

Artykuły w kategorii: Wychowanie i bezpieczeństwo dziecka

Jak wybrać najlepsze zajęcia dodatkowe


Zajęcia dodatkowe, które wybieramy dla naszych dzieci, spełniają w ich życiu naprawdę ogromną rolę. Pozwalają rozwijać zainteresowania, poprawiają i..

Monitoring w przedszkolach


Wybór monitorowanych przedszkoli bez wątpienia warto polecić tym rodzicom, którzy będą spokojniejsi wiedząc, co dzieje się z ich dzieckiem w trakcie..

Aktualności z sieci

Domowe pieczenie chleba
Domowe pieczenie chleba przez część osób traktowane jest jako hobby, dla innych jest to coś zupełnie zwyczajnego, tak jak..
Kosmetyki dla dzieci
Należy  pamiętać, aby nie przesadzać z ilością stosowanych kosmetyków u dzieci. Należy zachować umiar szczególnie..
Wypowiadamy walkę rozstępom
Rozstępy to zmora wielu kobiet, która dotyka je bez względu na wiek, wagę czy też kondycję. Najczęściej zmagają się z..
Jak dbać o skórę w trakcie ciąży
Dla większości pań wygląd zewnętrzny odgrywa niezwykle znaczącą rolę. Także oraz przyszłe mamy chciałby ładnie się..
Bielizna dla kobiet w ciąży
Jak wiadomo samopoczucie kobiety w czasie ciąży jest niezwykle ważne. Dobór odpowiedniej bielizny ciążowej sprawi, że..
Jak do picia czystka podejść z głową
Czystek to zioło, które w odpowiedni sposób stosowane doskonale poprawia działanie układu immunologicznego. Zawiera on..
Ten serwis korzysta z ciasteczek Cookies aby działać poprawnie. Więcej informacji. Rozumiem