Grafika

Domowe zabezpieczenia

Narodziny w rodzinie dziecka to zawsze jest spora rewolucja. Pojawia się w związku z tym wiele obaw, także tych związanych z jego bezpieczeństwem. Oczywiście nie można malucha zabezpieczyć przed wszystkimi zagrożeniami czyhającymi w świecie, ale można przynajmniej zabezpieczyć swój dom tak, by nie był on niebezpieczny dla raczkującego odkrywcy. Z pomocą przychodzą wówczas producenci wszelkiego typu akcesoriów dla niemowlaków, którzy w swojej ofercie posiadają także najróżniejsze zabezpieczenia. Kierować trzeba się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem. Pomocna może być podróż po mieszkaniu na czworaka, by dostrzec wszelkie niebezpieczne miejsca.

Przede wszystkim należy zabezpieczyć te gniazda, przy którym istnieje ryzyko zainteresowania ze strony małych łapek. Ryzyko porażenia prądem istnieje tak naprawdę w momencie, kiedy do środka gniazdka włoży się coś metalowego, ale nie oszukujmy się, takich przedmiotów jest dużo w zasięgu rączek dziecka. W tym przypadku naprawdę koniecznie jest zainwestowanie w specjalne zabezpieczenie do kontaktów. Innym ryzykiem jest możliwość spadnięcia ze schodów. Jeżeli masz takowe w swoim domu albo mieszkaniu, koniecznie kup odpowiednią barierkę. Dla dorosłej osoby jej otwarcie nie jest trudne, ale dziecięce rączki sobie z nią nie poradzą. Koniecznie wybierz produkt atestowany, gdyż tylko taki daje gwarancję skuteczności. Wszelkie leki i środki chemiczne umieść w zamykanych szafkach powieszonych wysoko. Absolutnie nie przelewaj ostrych środków służących do czyszczenia w kolorowe butelki po dziecięcych napojach.

Dobrym pomysłem jest zabezpieczenie szuflad i piekarnika ogranicznikami. Dotyczy to zwłaszcza szafek kuchennych, w których znajduje się nie tylko wiele ostrych i niebezpiecznych przedmiotów, ale które często są ciężkie i grożą bolesnym przytrzaśnięciem paluszków. Rośliny, zwłaszcza o trujących właściwościach, a takie w domach pojawiają się często, trzeba przestawić w miejsce dalekie od rączek dziecka. Zabezpieczenie w postaci postawienia wyżej lub przywiercenia do ściany dotyczy także sprzętu RTV, którego uszkodzenie jest nie tylko bardzo drogie, ale również bardzo niebezpieczne.

Słowa kluczowe: dzieci, wychowanie dzicka, zabezpieczenia przed dziećmi, ochrona dziecka, bezpieczne dziecko

Informacje w kategorii: Wychowanie i bezpieczeństwo dziecka

Jak wybrać najlepsze zajęcia dodatkowe


Zajęcia dodatkowe, które wybieramy dla naszych dzieci, spełniają w ich życiu naprawdę ogromną rolę. Pozwalają rozwijać zainteresowania, poprawiają i..

Monitoring w przedszkolach


Wybór monitorowanych przedszkoli bez wątpienia warto polecić tym rodzicom, którzy będą spokojniejsi wiedząc, co dzieje się z ich dzieckiem w trakcie..

Aktualności z sieci

Pełna wdzięku w karnawale za sprawą bielizny
Elegancka i zmysłowa bielizna powinna być dla Ciebie prawdziwą tajną bronią w okresie karnawału. Dzięki niej będziesz..
Pierwsza kąpiel
Przez całe dziewięć miesięcy naturalnym środowiskiem życia naszego maluszka jest woda w łonie matki. Nic więc dziwnego,..
Skóra pod specjalnym nadzorem
Podczas ciąży w ciele kobiet zachodzi wiele istotnych zmian. Dlatego tak ważne jest odpowiednie dbanie o całe ciało. Na..
Wypowiadamy walkę rozstępom
Rozstępy to zmora wielu kobiet, która dotyka je bez względu na wiek, wagę czy też kondycję. Najczęściej zmagają się z..
Jak dbać o skórę w trakcie ciąży
Dla większości pań wygląd zewnętrzny odgrywa niezwykle znaczącą rolę. Także oraz przyszłe mamy chciałby ładnie się..
Kosmetyki dla dzieci
Należy  pamiętać, aby nie przesadzać z ilością stosowanych kosmetyków u dzieci. Należy zachować umiar szczególnie..
Ten serwis korzysta z ciasteczek Cookies aby działać poprawnie. Więcej informacji. Rozumiem