Grafika

Styl retro w naszym domu

Wracając do minionych epok przy meblowaniu naszych pokoi powinniśmy mieć na uwadze detale wykończeniowe całego pomieszczenia: np. drewniana podłoga, na której powinien się znajdować niewielki orientalny dywan albo mniejszy dywanik. Istotnym elementem są również odcienie ścian - żeby wszystko współgrało najlepiej zastosować kolory jasne, pastelowe albo delikatne a także stonowane tapety połączone z delikatnymi złotawymi kolorami. Do okien należy zastosować ciężkie jednakże jasne, aksamitne zasłony, natomiast na stoły a także stoliki albo komody serwety a także obrusy.

Meble retro bywają ciężkie a także obszerne, przez co dedykowane są na duże powierzchnie. jeśli chcemy zastosować taki styl w pomieszczeniach o mniejszych metrażach warto dobrać 2 czy 3 przedmioty w tym stylu a także uzupełnić je meblami stylu nowoczesnego. Można kompozycję uzupełnić również obrazem pasującym do wystroju całego wnętrza, w masywnej eleganckiej a także rzeźbionej ramie, nadającej całemu wnętrzu ciekawego wyglądu. W dawnych czasach w sypialniach królowały potężne łoża z olbrzymimi baldachimami, wykańczane misternymi zdobieniami w postaci rzeźbionych ram oraz krawędzi drewnianych łoża. Taki styl nadawał przepych, luksus oraz wygodę w dawnych sypialniach. Dzięki temu zadowalał swą estetyką ludzi szukających romantyczności oraz jednocześnie oryginalności.

Styl retro nawiązuje do ubiegłego wieku, a nawet do epoki baroku - do okresu, który kojarzy się z elegancją, komfortem a jednocześnie unika zbytecznego przepychu. Odnowienie i wykorzystanie starych mebli antyków bądź też egzemplarzy pozostawionych przez dziadków jest jest dość częstym rozwiązaniem jeśli lubimy stare meble. Możemy też zakupić meble stylizowane, jeśli kwoty wyjątkowych antyków są za wysokie bądź po prostu nie mamy do nich dostępu.

Przepiękne meble retro charakteryzują się się drewnianym, rzeźbionym a także intarsjowanym wykończeniem przeplatanym z elementami tapicerowanymi wraz z charakterystycznymi wzorami a także stonowanymi pastelowymi kolorami. Zabytkowe kanapy, stoły lub także fotele charakteryzowały się masywnymi toczonymi nogami, które także w dzisiejszych czasach doskonale prezentują się na salonach.

Frazy: stare meble, meble stylizowane, meble barokowe, meble rococo, meble antyki

Artykuły w kategorii: Urządzamy dom

Na co zwrócić uwagę przy projektowaniu kuchni


Kuchnia zazwyczaj jest w naszych domach miejscem spotkań rodzinnych oraz spotkań ze znajomymi. Nieraz ktoś w końcu zajrzy do nas na kawę albo na..

Rozmieszczenie sprzętu AGD w kuchni


W kuchni najważniejsza jest organizacja, dobranie i umiejscowienie mebli wraz ze sprzętem AGD w tak sposób, aby wszystko razem współgrało a jednocześnie..

Z sieci

Domowe pieczenie chleba
Domowe pieczenie chleba przez część osób traktowane jest jako hobby, dla innych jest to coś zupełnie zwyczajnego, tak jak..
Ciążowa moda
Ciąża to dla kobiety piękny, ale również trudny czas. Wiąże się z wieloma niedogodnościami natury fizycznej, ale..
Jak do picia czystka podejść z głową
Czystek to zioło, które w odpowiedni sposób stosowane doskonale poprawia działanie układu immunologicznego. Zawiera on..
Jak dbać o skórę w trakcie ciąży
Dla większości pań wygląd zewnętrzny odgrywa niezwykle znaczącą rolę. Także oraz przyszłe mamy chciałby ładnie się..
Wypowiadamy walkę rozstępom
Rozstępy to zmora wielu kobiet, która dotyka je bez względu na wiek, wagę czy też kondycję. Najczęściej zmagają się z..
Skóra pod specjalnym nadzorem
Podczas ciąży w ciele kobiet zachodzi wiele istotnych zmian. Dlatego tak ważne jest odpowiednie dbanie o całe ciało. Na..
Ten serwis korzysta z ciasteczek Cookies aby działać poprawnie. Więcej informacji. Rozumiem