Grafika

Na co zwrócić uwagę przy projektowaniu kuchni

Jeśli chodzi o montaż mebli kuchennych oraz sprzętu AGD czy chociażby miejsce na prosty kosz na śmieci, najczęściej stosowanym rozwiązaniem w naszych domach jest ich umiejscowienie przy najdłuższej ścianie. Dzięki temu uzyskujemy sporą powierzchnię na szafki dedykowane na naczynia, garnki czy zastawę stołową. Mało powszechnym rozwiązaniem są u nas tzw. kuchnie wyspowe w centrum kuchni. Są one najbardziej modne w Stanach Zjednoczonych choć można je spotkać również na zachodzie europy.Niezależnie od tego, jakie ustawienie mebli najbardziej przypada nam do gustu, przy urządzaniu kuchni trzeba zapamiętać o wolnej przestrzeni, jaka jest dość istotna jeżeli po kuchni ma poruszać się więcej niż jedna osoba. Ustawienie mebli powinno być na tyle funkcjonalne żeby nie tylko uprościć nam przyrządzanie posiłków, ale również współpracę z inną osobą, jaka w tym samym czasie może asystować nam przy pracy w kuchni. Dla mnóstwa osób istotnym aspektem przy projektowaniu rozkładu kuchni jest to, w którym miejscu postawimy lodówkę czy kuchenkę z piekarnikiem. Decydujący wpływ ma też wyprowadzenia wody a także odpływu pod zlew i zmywarkę. W zależności od rozmieszczenie sprzętu AGD planujemy dopiero umeblowanie naszej kuchni. Jeśli jednakże chcemy w pełni wykorzystać potencjał naszej kuchni, powinniśmy pomyśleć o jej rozplanowaniu jeszcze przed osadzeniem wyjść na urządzenia sanitarne a także montażem gniazdek elektrycznych. Nasza wizja nie powinna się w końcu zawsze zgadzać się z wizją osoby, jaki zaprojektował dom, w którym mieszkamy. Chodzi tutaj głównie o mieszkania z rynku wtórnego a także te kupowane od developera. Kuchnia zazwyczaj jest w naszych domach miejscem spotkań rodzinnych i spotkań przyjaciółmi. Często w końcu bywa tak że ktoś wpadnie do nas na kawę albo na pogaduszki w chwili kiedy przygotowujemy potrawa. W takim momencie niezwykle przydatne jest miejsce, w którym możemy ulokować naszego gościa. Może to być standardowy stół z krzesłami. Dość często spotykane są też narożniki, w skład których wchodzi ława jako siedzisko i stolik. Nad stołem powinniśmy mieć zamontowaną lampę; dzięki czemu światło będzie optymalne. Jeśli jesteśmy skazania światło centralne w środku kuchni, bardzo dobrą praktyką jest zainstalowanie kinkietów na ścianach, tam gdzie stoi stolik. Pewne meble oraz sprzęty AGD w kuchni powinny być tak rozmieszczone by ze sobą współpracować. Często ich umiejscowienie jest wręcz wymuszone. Na przykład nad kuchenką powinno być miejsce na wyciąg, przy zlewie zmywarka do naczyń. Lodówka nie powinna stać w sąsiedztwie piekarnika ponieważ jedno urządzenie służy do utrzymania niskiej temperatury zaś drugie wyższej.

Tagi: kuchenne kosze na śmieci, sprzęt agd, akcesoria kuchenne, kosze na śmieci, meble kuchenne

Wpisy w tej kategorii: Urządzamy dom

Styl retro w naszym domu


Przepiękne meble retro charakteryzują się się drewnianym, rzeźbionym a także intarsjowanym wykończeniem przeplatanym z elementami tapicerowanymi wraz z..

Rozmieszczenie sprzętu AGD w kuchni


W kuchni najważniejsza jest organizacja, dobranie i umiejscowienie mebli wraz ze sprzętem AGD w tak sposób, aby wszystko razem współgrało a jednocześnie..

Czytaj online

Domowe pieczenie chleba
Domowe pieczenie chleba przez część osób traktowane jest jako hobby, dla innych jest to coś zupełnie zwyczajnego, tak jak..
Ciążowa moda
Ciąża to dla kobiety piękny, ale również trudny czas. Wiąże się z wieloma niedogodnościami natury fizycznej, ale..
Jak do picia czystka podejść z głową
Czystek to zioło, które w odpowiedni sposób stosowane doskonale poprawia działanie układu immunologicznego. Zawiera on..
Jak dbać o skórę w trakcie ciąży
Dla większości pań wygląd zewnętrzny odgrywa niezwykle znaczącą rolę. Także oraz przyszłe mamy chciałby ładnie się..
Wypowiadamy walkę rozstępom
Rozstępy to zmora wielu kobiet, która dotyka je bez względu na wiek, wagę czy też kondycję. Najczęściej zmagają się z..
Skóra pod specjalnym nadzorem
Podczas ciąży w ciele kobiet zachodzi wiele istotnych zmian. Dlatego tak ważne jest odpowiednie dbanie o całe ciało. Na..
Ten serwis korzysta z ciasteczek Cookies aby działać poprawnie. Więcej informacji. Rozumiem