Grafika

Prawda i mity na temat naturalnych metod przyśpieszania akcji porodowej

Zdarzają się sytuacje, gdy pomimo przekroczenia już terminu porodu, dziecko wcale nie ma ochoty pojawić się na świecie. Lekarze wówczas uspokajają i jeżeli wszystko jest dobrze, każą czekać na samoistne rozpoczęcie się akcji porodowej. Istnieją jednak naturalne metody pomagające naturze.Podstawową metodą, o której mówiono już w starożytności, było współżycie. Dochodzi wówczas do naturalnego masażu szyjki macicy. Natomiast męska sperma zawiera w swoim składzie substancję o nazwie prostaglandyna. Są to hormony także prowokujące macicę do porodowych skurczów. Na nieco podobnej zasadzie działa wszelkie rodzaju wysiłek fizyczny. Niektóre kobiety przesadzają i po wyznaczonym terminie porodu biorą się na przykład za szorowanie podłogi, czy wieszanie firanek. Nie jest to sytuacja korzystna, gdyż taka gwałtowna zmiana położenia ciała doprowadzić może nawet do niebezpiecznego odklejenia się łożyska. Zamiast tego warto zażyć ruchu na świeżym powietrzu. Spacer pomaga rozluźnić mięśnie i dostarcza dziecku dużych ilości tlenu. Może to wpłynąć na przyspieszenie porodu.Istnieją także produkty, których spożywanie ma mieć wpływ na akcje porodową. Mówi się przede wszystkim o piciu wywaru z liści malin. Zdania na temat jego skuteczności są różne. Wiele jest kobiet na które ten sposób zupełnie nie działa. Jednakże sami lekarze i położne radzą, żeby taki napój pić już po 38 tygodniu ciąży. Rezultaty z pewnością nie będą ani gwałtowne, ani natychmiastowe. Babciny sposobem było picie oleju rycynowego. Ma on wpływ na szybsze opróżnianie się jelit, ale nie dowiedziono, że wpływa to na poród. Sam olej z kolei wywołać może mdłości, co nie jest przecież pożądane.Innymi domowymi sposobami na przyśpieszenie akcji porodowej jest ciepła kąpiel, która z pewnością rozluźnia, ale zadziała tylko na już rozpoczęte przyjście dziecka na świat. Stosuje się także lewatywę, ale tę metodę lepiej zostawić sobie na pobyt w szpitalnym oddziale, gdyż może mieć także niekorzystne skutki. Jest za to skuteczna.

Słowa kluczowe: naturalne metody, poród, akcja porodowa, poród mity, przyspieszanie porodu

Artykuły w kategorii: Objawy i etapy porodu

Pierwszy etap porodu


Oto nadchodzi wyczekiwana przez dziewięć miesięcy wyjątkowa chwila – czas porodu. Oprócz ogromnego szczęścia wywołanego myślą, że za kilka godzin..

Przygotowujemy się do porodu


Poród to jedno z najpiękniejszych a zarazem najtrudniejszych przeżyć w życiu kobiety. Warto więc jak najlepiej się do niego przygotować, tak aby jak..

Potrzebne wsparcie, czyli poród rodzinny


Bardzo wiele kobiet przygotowujących się do porodu rozważa udział w nim swojego partnera. Zdecydowana większość szpitali stwarza rodzącym taką..

Czy warto wybrać poród w wodzie


Z porodu w wodzie korzysta obecnie coraz więcej kobiet. Z dobrego wpływu wody czerpie tak samo matka jak i dziecko. Panie rodzące w wodzie sprawniej radzą..

Czytaj w sieci

Pierwsza kąpiel
Przez całe dziewięć miesięcy naturalnym środowiskiem życia naszego maluszka jest woda w łonie matki. Nic więc dziwnego,..
Skóra pod specjalnym nadzorem
Podczas ciąży w ciele kobiet zachodzi wiele istotnych zmian. Dlatego tak ważne jest odpowiednie dbanie o całe ciało. Na..
Letni piknik
Wakacje to nie tylko dłuższe wyjazdy czy urlopy, ale też weekendy oraz popołudnia, które możemy miło spędzić w..
Domowe pieczenie chleba
Domowe pieczenie chleba przez część osób traktowane jest jako hobby, dla innych jest to coś zupełnie zwyczajnego, tak jak..
Pełna wdzięku w karnawale za sprawą bielizny
Elegancka i zmysłowa bielizna powinna być dla Ciebie prawdziwą tajną bronią w okresie karnawału. Dzięki niej będziesz..
Bielizna dla kobiet w ciąży
Jak wiadomo samopoczucie kobiety w czasie ciąży jest niezwykle ważne. Dobór odpowiedniej bielizny ciążowej sprawi, że..
Ten serwis korzysta z ciasteczek Cookies aby działać poprawnie. Więcej informacji. Rozumiem