Grafika

Skuteczne sposoby na zwiększenie płodności u mężczyzn

Coraz więcej par starając się o dziecko napotyka trudności z poczęciem. Niektóre z przyczyn takiego stanu rzeczy są złożone i wymagają dokładnej diagnostyki oraz specjalnych metod leczenia. Jednak spora część z nich wynika z błędów jakie towarzyszą stylom życia obojga partnerów. Najczęściej zmian w tym zakresie dokonują kobiety, natomiast mężczyźni bagatelizują problem. Tymczasem okazuje się, że coraz częściej to właśnie oni mają kłopoty z płodnością. Na szczęście jest kilka prostych sposobów na walkę z tym problemem.

Unikaj przegrzania

Aby wspomóc swoją płodność należy wystrzegać się przegrzania, gdyż bardzo znacząco wpływa ono na obniżenie ilości plemników oraz ogólną jakość spermy. W tym celu powinno się zupełnie zrezygnować z korzystania z sauny oraz gorących kąpieli, przynajmniej na czas starań o dziecko. Bardzo zły wpływ na nasienie ma również przegrzanie związane z trzymaniem komputera na kolanach, w okolicy stref wrażliwych. Za jedną z przyczyn obniżenia płodności u mężczyzn uważa się także noszenie zbyt obcisłej bielizny. Co prawda zdania naukowców i lekarzy w tej kwestii są podzielone, ale na wszelki wypadek, lepiej na pewien czas porzucić obcisłe slipy i polubić luźniejsze bokserki.

Dbaj o sen

Zbyt mała ilość snu oraz duże zmęczenie powodują wzrost kortyzolu we krwi, który skutecznie obniża poziom testosteronu. Dlatego starając się o dziecko należy zadbać aby w miarę możliwości dobrze się wysypiać i unikać nadmiernego zmęczenia.

Kwas foliowy nie tylko dla kobiet

Suplement diety jakim jest kwas foliowy najczęściej kojarzony bywa z kobietami, które planują ciążę. Tymczasem okazuje się, że także przyszli ojcowie powinni po niego sięgnąć, gdyż jest on kluczowym elementem diety obojga partnerów. Jak pokazują badania, przyjmowanie zwiększonej dawki kawasu foliowego znacząco poprawia jakość spermy i tym samym ogranicza ryzyko wystąpienia nieprawidłowości chromosomalnych, prowadzących do powstania chorób genetycznych płodu, m.in. zespołu Downa.

Uważaj na dietę

Przyszli tatusiowie powinni również zwrócić uwagę na pokarmy, które spożywają, ponieważ jak powszechnie wiadomo dieta ma bezpośredni wpływ na cały organizm człowieka, w tym również na płodność. Należy z niej wykluczyć przede wszystkim alkohol i produkty przetworzone, a także wszystkie napoje kolorowe. Co więcej, naukowcy odkryli, że również soja i jej przetwory wpływają na obniżenie płodności u mężczyzn. Do swojej diety warto natomiast wprowadzić pestki dyni, które wspomagają funkcje seksualne, owoc granatu zwiększający ilość i jakość nasienia oraz ostrygi. Te ostatnie zawierają mnóstwo cynku, wspomagającego produkcję nasienia i pozwalającego utrzymać prawidłowy poziom testosteronu, a przy tym są wspaniałym afrodyzjakiem.

Frazy: płodność u mężczyzn, kłopoty z płodnością, zwiększenie płodności, staranie się o dziecko, poziom testosteronu

Informacje w kategorii: Jak zaplanować ciążę

Jaką dietę i środki farmakologiczne zastosować przed planowanym zajściem w ciążę


Planując zajście w ciążę, należy przygotować się do tego nie tylko psychicznie, ale również w kontekście swojego zdrowia fizycznego. Jednym z..

Jak działają doustne środki antykoncepcyjne


Antykoncepcja dla jednych kojarzy się z planowaniem ciąży a także kontrolą nad tym by w nią nie zajść kiedy nie jesteśmy jeszcze gotowi na dziecko...

Z internetu

Domowe pieczenie chleba
Domowe pieczenie chleba przez część osób traktowane jest jako hobby, dla innych jest to coś zupełnie zwyczajnego, tak jak..
Kosmetyki dla dzieci
Należy  pamiętać, aby nie przesadzać z ilością stosowanych kosmetyków u dzieci. Należy zachować umiar szczególnie..
Wypowiadamy walkę rozstępom
Rozstępy to zmora wielu kobiet, która dotyka je bez względu na wiek, wagę czy też kondycję. Najczęściej zmagają się z..
Jak dbać o skórę w trakcie ciąży
Dla większości pań wygląd zewnętrzny odgrywa niezwykle znaczącą rolę. Także oraz przyszłe mamy chciałby ładnie się..
Bielizna dla kobiet w ciąży
Jak wiadomo samopoczucie kobiety w czasie ciąży jest niezwykle ważne. Dobór odpowiedniej bielizny ciążowej sprawi, że..
Jak do picia czystka podejść z głową
Czystek to zioło, które w odpowiedni sposób stosowane doskonale poprawia działanie układu immunologicznego. Zawiera on..
Ten serwis korzysta z ciasteczek Cookies aby działać poprawnie. Więcej informacji. Rozumiem