Grafika

Jaką dietę i środki farmakologiczne zastosować przed planowanym zajściem w ciążę

Planując zajście w ciążę, należy przygotować się do tego nie tylko psychicznie, ale również w kontekście swojego zdrowia fizycznego. Jednym z elementów prawidłowej równowagi wewnątrz organizmu, jest zadbanie o prawidłową dietę. Kobieta powinna także suplementować niektóre składniki odżywcze, których nie może zabraknąć płodowi zwłaszcza na wstępnych etapach rozwoju.Dieta powinna być dobrze zbilansowana. Z pewnością każda z pań starających się o dziecko stara się odżywiać zdrowo, ale nie każda przestrzega kilku podstawowych reguł. Są to przede wszystkim:- odpowiednie urozmaicenie diety, które pomaga zwalczać wszelkie niedobory składników budulcowych; przynajmniej dwa razy w tygodniu na stole gościć powinna ryba i rośliny strączkowe, natomiast wystarczy, że dobrej jakości mięso spożywać się będzie raz w tygodniu. Oczywiście posiłki powinny być przygotowywane z jak najmniej przetworzonych produktów;- posiłki w ciągu dnia spożywane być powinny o stałych godzinach, najlepiej co maksymalnie cztery godziny. Zapewnia to najlepszą formę przyswajania wszelkich składników odżywczych;- jeżeli przyszła mama cierpi z powodu nadwagi lub nawet otyłości, powinna ograniczyć wszelkie substancje sprzyjające zwiększaniu swojej masy, takie jak sól i cukier;- unikać należy wszelkich produktów, których spożywanie nie jest zalecane, a w ich miejsce wprowadzić bardzo wiele płynów, najlepiej wody mineralnej.Suplementację najlepiej przeprowadzić w porozumieniu z lekarzem. Podstawową jej formą jest spożywanie kwasu foliowego, czyli witaminy z grupy B. Zbyt mała jej liczba w pierwszych tygodniach rozwoju zarodkowego może doprowadzić do poważnych wad. Niedobór kwasu foliowego, pomimo jego wystarczającej podaży, powoduje nadmierne spożywanie alkoholu, a także współwystępujący niedobór witaminy B12. Zwłaszcza przyszłe mamy stosujące dietę wegetariańską i wegańską powinny mieć się na baczności. Kolejna ważne witaminy, to witaminy A oraz D. Niedobór tej pierwszej może nawet powodować trudności z zajściem w ciążę.

Słowa kluczowe: ciąża witaminy, suplementy ciąża, planowanie ciąży, dieta w ciąży, ciąża odżywianie

Informacje w kategorii: Jak zaplanować ciążę

Skuteczne sposoby na zwiększenie płodności u mężczyzn


Coraz więcej par starając się o dziecko napotyka trudności z poczęciem. Niektóre z przyczyn takiego stanu rzeczy są złożone i wymagają dokładnej..

Jak działają doustne środki antykoncepcyjne


Antykoncepcja dla jednych kojarzy się z planowaniem ciąży a także kontrolą nad tym by w nią nie zajść kiedy nie jesteśmy jeszcze gotowi na dziecko...

Wiadomości z sieci

Domowe pieczenie chleba
Domowe pieczenie chleba przez część osób traktowane jest jako hobby, dla innych jest to coś zupełnie zwyczajnego, tak jak..
Pełna wdzięku w karnawale za sprawą bielizny
Elegancka i zmysłowa bielizna powinna być dla Ciebie prawdziwą tajną bronią w okresie karnawału. Dzięki niej będziesz..
Pierwsza kąpiel
Przez całe dziewięć miesięcy naturalnym środowiskiem życia naszego maluszka jest woda w łonie matki. Nic więc dziwnego,..
Wypowiadamy walkę rozstępom
Rozstępy to zmora wielu kobiet, która dotyka je bez względu na wiek, wagę czy też kondycję. Najczęściej zmagają się z..
Kosmetyki do kąpieli dla niemowląt
Wszystkie kosmetyki przeznaczone dla dzieci mają delikatne składniki myjące, które nie uczulają wrażliwej i cienkiej skóry..
Skóra pod specjalnym nadzorem
Podczas ciąży w ciele kobiet zachodzi wiele istotnych zmian. Dlatego tak ważne jest odpowiednie dbanie o całe ciało. Na..
Ten serwis korzysta z ciasteczek Cookies aby działać poprawnie. Więcej informacji. Rozumiem