Grafika

Rodzić po ludzku. Porodówka odpowiednia dla Twoich potrzeb

Stan porodówek w Polsce jest bardzo różnorodny. Kobiety w ciąży starają się więc znaleźć jak najwięcej informacji na temat szpitali w okolicy, by móc wybrać miejsce najlepsze dla siebie. Istotne znaczenie ma oczywiście poziom medyczny reprezentowany przez daną placówkę, czyli jej referencyjność. Nie mniej ważne są jednak również inne warunki, które oferuje porodówka. To rodząca kobieta, a następnie jej dziecko mają się w danym szpitalu czuć dobrze.

W wyborze placówce pomaga serwis internetowy rodzicpoludzku.pl. Powstał on jako kontynuacja akcji oceny porodówek w całej Polsce. Dzięki tej akcji udało się zmienić komfort rodzenia w wielu miejscach kraju. Przede wszystkim poinformowano kobiety o przysługujących im prawach. Rodzące mają prawo do wyboru albo odmowy wszelkich medycznych i położniczych zabiegów. Położnica może, a nawet powinna, przygotować sobie wcześniej plan porodu, a cały personel, poza sytuacjami zagrożenia zdrowia i życia, musi go przestrzegać. Jak go wykonać i jakie punkty powinien zawierać, odnaleźć można we wskazanym serwisie. Znajduje się tam także dużo informacji praktycznych dotyczących okresu ciąży, porodu i jego etapów, a także połogu. Są one przygotowane rzetelnie, więc z pewnością rozwieją wiele wątpliwości oraz oprócz konsultacji z lekarzem prowadzącym, zbudują konieczną bazę wiedzy o zdrowiu kobiet. Dzięki serwisom takim jak „rodzić po ludzku” zmiana dokonuje się także w sposobie podejścia lekarzy i położnych do kobiet. Również personel medyczny zaczyna sobie zdawać sprawę jakie standardy wyznaczają inne placówki, więc stara się im sprostać, by kobiety wybierały właśnie tę porodówkę. Nie zawsze taki wybór jest możliwy, bo na przykład do innego szpitala jest bardzo daleko albo nastąpiły komplikacje. Dzięki tego typu akcjom w całej Polsce poprawia się jakość opieki zdrowotnej, a sale porodowe i poporodowe są stale remontowane, by podnieść ich standard.

Frazy: portal dla kobiet w ciąży, porady dla kobiet w ciąży, zabiegi położnicze, wybór porodówki, porodówki

Artykuły w kategorii: Ciekawe serwisy WWW

Jak znaleźć nianię przez internet


W dzisiejszym świecie coraz większa grupa rodziców poszukuje niani dla swojej pociechy, dlatego dobrym pomysłem na znalezienie odpowiedniej niani jest..

Czytaj w sieci

Domowe pieczenie chleba
Domowe pieczenie chleba przez część osób traktowane jest jako hobby, dla innych jest to coś zupełnie zwyczajnego, tak jak..
Kosmetyki dla dzieci
Należy  pamiętać, aby nie przesadzać z ilością stosowanych kosmetyków u dzieci. Należy zachować umiar szczególnie..
Wypowiadamy walkę rozstępom
Rozstępy to zmora wielu kobiet, która dotyka je bez względu na wiek, wagę czy też kondycję. Najczęściej zmagają się z..
Jak dbać o skórę w trakcie ciąży
Dla większości pań wygląd zewnętrzny odgrywa niezwykle znaczącą rolę. Także oraz przyszłe mamy chciałby ładnie się..
Bielizna dla kobiet w ciąży
Jak wiadomo samopoczucie kobiety w czasie ciąży jest niezwykle ważne. Dobór odpowiedniej bielizny ciążowej sprawi, że..
Jak do picia czystka podejść z głową
Czystek to zioło, które w odpowiedni sposób stosowane doskonale poprawia działanie układu immunologicznego. Zawiera on..
Ten serwis korzysta z ciasteczek Cookies aby działać poprawnie. Więcej informacji. Rozumiem