Grafika

Zachcianki przyszłej mamy

Ciąża to wyjątkowy okres w życiu dziewczyny. Poprawne odżywianie w czasie jej trwania ma ważne znaczenie dla zdrowia matki a także rozwijającego się dziecka. Dokładając starań o właściwą a także urozmaiconą dietę w czasie ciąży kobieta dba o odporność a także zdrowie swojego dziecka za niedługo.

Bywa tak, że kobieta spodziewająca się dziecka sama siebie nie poznaje. Często zmieniają się jej gusta kulinarne a przyszła mama posiada tzw. zachcianki, czyli nabiera ochoty na nietypowe dania, jakich w okresie przedkoncepcyjnym spożywać nie lubiła. Zachcianki pojawiają się typowo w pierwszy trymestrze ciąży. Wówczas kobieta potrafi obudzić się nawet w środku nocy z pragnieniem zjedzenia lodów bądź pochłonięcia słoiczka kiszonych ogórków. Chęć na dziwaczne posiłki wynika przeważnie z niewłaściwego skomponowania codziennego menu. Dzienna dawka żywieniowa nie pokrywa wówczas zapotrzebowania na większe lub mniejsze składniki odżywcze, wskutek czego ciało domaga się wyrównania niedoborów pokarmowych. Dietetycy radzą, by w takiej sytuacji pani dokonały analizy własnych nietypowych upodobań próbując sobie odpowiedzieć na pytanie, co w ten sposób podpowiada im organizm. Przykładowo chęć zjedzenia czegoś słodkiego może sugerować większe zapotrzebowanie organizmu na węglowodan. Zdarzają się również tak nietypowe zachcianki jak chęć skosztowania kredy bądź tynku - nie trzeba tego lekceważyć. Ta nietypowa zachcianka wyraźnie sugeruje, że organizmowi brakuje wapnia. Wówczas lepiej sięgnąć po kubek jogurtu naturalnego. Lekarze zgodnie twierdzą, że spełnianie ciążowych zachcianek nie jest niczym niedobrym.

Frazy: dieta w trakcie ciąży, ciąża dieta, odżywianie w trakcie ciąży, zachcianki w ciąży, ciąża zachcianki

Artykuły w kategorii: Ciąża i etapy ciąży

Ciążowe nastroje – prawda czy mit


Zmienne nastroje w ciąży owiane zostały wprost legendą. Charakterystyczna huśtawka nastrojów, która w tym okresie towarzyszy kobietom jest równie..

Ciąża drugi trymestr


Drugi trymestr ciąży jest określany przez przyszłe mamy, jako najprzyjemniejszy. W tym czasie mijają nieprzyjemne dolegliwości charakterystyczne dla..

Pierwszy trymestr ciąży


Pierwszy trymestr to czas ogromnych zmian w ciele kobiety, obejmujących przede wszystkim zmiany hormonalne. W tym czasie zmieniają się przyzwyczajenia,..

Czym są subiektywne objawy ciąży


Subiektywne symptomy ciąży, są to symptomy odczuwane przez przyszłą mamę, jaka jest w stanie błogosławionym. Nie uwzględniamy w tym przypadku pod..

Aktualności RSS

Pełna wdzięku w karnawale za sprawą bielizny
Elegancka i zmysłowa bielizna powinna być dla Ciebie prawdziwą tajną bronią w okresie karnawału. Dzięki niej będziesz..
Letni piknik
Wakacje to nie tylko dłuższe wyjazdy czy urlopy, ale też weekendy oraz popołudnia, które możemy miło spędzić w..
Ciążowa moda
Ciąża to dla kobiety piękny, ale również trudny czas. Wiąże się z wieloma niedogodnościami natury fizycznej, ale..
Bielizna dla kobiet w ciąży
Jak wiadomo samopoczucie kobiety w czasie ciąży jest niezwykle ważne. Dobór odpowiedniej bielizny ciążowej sprawi, że..
Kosmetyki dla dzieci
Należy  pamiętać, aby nie przesadzać z ilością stosowanych kosmetyków u dzieci. Należy zachować umiar szczególnie..
Jak do picia czystka podejść z głową
Czystek to zioło, które w odpowiedni sposób stosowane doskonale poprawia działanie układu immunologicznego. Zawiera on..
Ten serwis korzysta z ciasteczek Cookies aby działać poprawnie. Więcej informacji. Rozumiem